KROMMLER

niezawodne pompy ciepła

autoryzowany dystrybutor

Arrow
Arrow
Slider

Pompa ciepła Krommler to nowoczesne urządzenie służące do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Do tego celu pozyskuje energię zawartą w powietrzu atmosferycznym bądź wentylacyjnym budynku.

Potrafi ona pozyskać aż 80% energii z natury, dzięki czemu jesteśmy w stanie obniżyć koszt ogrzewania cwu do 80% w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.

Innowacje techniczne zawarte w Krommler sprawiają, że urządzenie charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem COP.
Zgromadzoną wodę możemy podgrzać do + 60 st. Celsj. [nastawa fabryczna 55] co sprawia,że pompa ciepła Krommler z dużym powodzeniem może stać się jedynym źródłem ciepła na potrzeby cwu typowego domu jednorodzinnego.

Zakres temperatur powietrza zasysanego do pompy ciepła mieści się w granicach od -7 do +43 st. Celsj. , co przy wykorzystaniu powietrza wentylacyjnego domu gwarantuje, że Krommler może pracować nieprzerwanie cały rok!

Pompa ciepła w odróżnieniu od kolektorów słonecznych działa niezależnie od warunków atmosferycznych na zewnątrz.
W momentach, kiedy sprawność działania kolektorów spada [brak nasłonecznienia, mgła, deszcz, noc, itp] pompy ciepła świetnie sobie radzą i produkują ciepłą wodę użytkową. Jest to znacząca przewaga nad kolektorami słonecznymi. Jedyny parametr determinujący pracę pompy to temperatura zasysanego powietrza. Prowadząc kanały powietrza z wykorzystaniem ciepła odpadowego w domu pompa ciepła będzie z dużą sprawnością działać cały rok!

Pompy ciepła eliminują dwa podstawowe problemy - a zarazem największe - które mogą występować w przypadku kolektorów słonecznych: brak ciepłej wody lub jej nadwyżka. W momencie braku sprzyjających warunków atmosferycznych kolektory słoneczne nie są w stanie zabezpieczyć 100% zapotrzebowania na c.w.u. i wtedy niezbędne jest wykorzystanie dodatkowego źródła ciepła np. grzałka elektryczna bądź kocioł gazowy; drugi poważny problem - brak rozbioru ciepłej wody w warunkach pełnego nasłonecznienia - nie jesteśmy w stanie "wyłączyć" słońca. Obydwa te problemy rozwiązuje pompa - zawsze i w każdych warunkach przygotuje ciepłą wodę użytkową!

Dodatkowo nie wykonuje się żadnych prac na dachu domu - odpadają problemy z uszczelnieniem połaci dachowej, z zaciekami deszczu, itp.